/Files/photogallery/1293/i(2).jpg

В сучасному світі інтернет-середовище стало невід’ємною складовою повсякденного життя. Підростаюче покоління активно перебуває в режимі on-line.

Безпека дітей в інтернеті – актуальна проблема. Хлопці гуляють в кіберпросторі, спілкуються, дружать, грають — не залишаючи дому.

Іноді це навіть зручно, адже не треба турбуватися, що улюблене чадо зв’яжеться з поганою компанією, затримається після вечірньої прогулянки, піддасться агресивному нападу неадекватної людини.

Відчуваючи дефіцит часу, батьки урочисто вручають необхідний гаджет, і довіряють дитину мережі інтернет.

При цьому віртуальний світ – це живі реальні люди по той бік мережі, а отже, реальні ризики, інформаційна загроза зовсім не ілюзорна.

До групи ризику належать вразливі діти, яким важко налагодити контакт з оточуючими. Щоб уникнути можливі ускладнення, потрібно ознайомити дитину з можливою небезпекою і розповісти про 10 нескладних правил безпеки в інтернеті. Але спочатку давайте розглянемо, які ж небезпеки чекають дітей в інтернеті.

Кібербулінг

Кібербулінг – психологічне насильство в мережі, переслідування з боку однолітків, що проявляється у вигляді знущань, насмішок, залякувань, інших дій, які негативно впливають на психічний стан підлітка.

Вільне володіння необхідними технологіями дозволяє«агресорам»створювати іменні сайти образливого змісту, поширювати чутки, викладати фото-або відеоматеріали, що принижують гідність дитини або займатися від його імені кібер тероризмом, що загрожує безпеці дітей.

У дитини створюється відчуття безвиході, навіть вдома його не залишає почуття тривоги, він впадає в депресію. Інформаційна атака може призвести до суїциду.

Тінейджери рідко звертаються за допомогою, сумніваючись, що будуть зрозумілими та бояться заборони на користування інтернетом. Необхідно знати, знущання в мережі карається чинним законодавством. Варто відразу звернутися в правоохоронні органи з наданням доказів.

Кібермисливці

Ким є типові інтернет-співрозмовники?

Соціологічні опитування про безпеку дітей-підлітків в інтернет мережі надають такі дані про контакти:

 • родичі – 43 %;
 • віртуальні друзі – 21%;
 • незнайомі люди – 36%;

Однак за великим рахунком віртуальні друзі – теж незнайомці. Таким чином, велику частину свого часу в мережі діти приділяють спілкуванню з сторонніми людьми, діляться своїми переживаннями, секретами, планами.

Кібермисливці – хороші психологи, встановивши контакт на форумі, при обміні миттєвими повідомленнями в чаті, вони досить швидко набувають статусу друзів.

Спочатку входять в довіру, оточуючи турботою і розумінням проблем, вислуховують, підтримують. Після цього«друг»поступово вносить до розмови нотки сексуальності, відбувається обмін фото, демонстрація матеріалів еротичного характеру.

Мета кібермисливця – особиста зустріч.

Контент «для дорослих»

Багато хто вважає це найбільшою небезпекою. У цьому випадку варто враховувати суть відомостей і вік дитини. Тінейджерам необхідно знати деякі речі, наприклад, основи захищеного сексу. Ця тема викликає великий інтерес, і просто відмахнутися від неї не вдасться. Необхідно вивчити її під контролем дорослих в здоровій формі.

На жаль, сумнівних сайтів дуже багато. Інформаційна пропаганда нездорових сексуальних відносин повинна бути виключена з поля доступу слабкої психіки дитини, щоб надалі уникнути можливу появу розладів або комплексів.

Подібний контент можна заблокувати в налаштуваннях браузера (функція«батьківський контроль») або за допомогою спеціальних програм.

Сайти, що містять сумнівну інформацію

Це сайти, на яких йде пропаганда расової ненависті, фашизму, тероризму, жорстокості, наркотиків, алкоголю, куріння. Тобто, все що може внести зміни у формування моральних принципів, спотворити побудову пріоритетів і цінностей підлітка.

Такий контент складно відстежувати, він ховається під цілком адекватними назвами. Хто ж припустить, що застигла картинка милого мультяшки на моніторі при активації починає нецензурно висловлюватися.

Озвучуваний матеріал не тільки вражає своєю нецензурністю, а ще гірше пропонує точні інструкції по скоєння суїциду або вживання нового наркотику.

Не варто залишати дитину наодинці з комп’ютером. Техніку слід розташувати так, щоб вона періодично потрапляла в поле зору батьків.

Ігри

Безліч ігор пов’язано зі сценами насильства, крові, психотропною атмосферою і еротичними сценами. В on-line грі використовують голосовий або текстовий чат. Під виглядом милої відьми або сміливого лицаря може виявитися збоченець. Про що він може говорити з неповнолітнім?

Вигаданий світ гри різноманітний, в ньому можна багато чого собі дозволити. У цьому світі немає необхідності шукати шляхи самореалізації, легко спілкуватися з протилежною статтю, а, головне, можна проживати життя знову і знову. Відбувається повне занурення у віртуальний світ, реальне життя відходить на другий план.

Окремою проблемою можуть стати сайти з азартними розвагами. Адже таклегко стати багатим за півгодини», «здобути фінансову незалежність».Не виключено, що син почне робити цілком реальні ставки.

Шахрайство

Шахраї і способи їх дії йдуть в ногу з часом. Необізнаність і наївність дітей роблять їх легкою здобиччю. Один із способів обману – це «виграш». Повідомлення про приз (автомобіль, комп’ютер, телефон тощо). І для цього просто потрібно повідомити дані електронної картки (батьків) і повідомити цифри, які прийшли в смс на номер.

Чи варто пояснювати, до яких наслідків призведе подібна інформація в руках шахраїв? Для того, щоб здійснити покупку в інтернет-магазині, зазвичай достатньо повідомити реквізити банківської картки і смс-код підтвердження платежу. І те, і інше підліток добровільно повідомляє«щедрим дядькам», які обіцяють приз.

Все це і багато іншого виключає саме поняття – безпечний інтернет. Повністю обмежити доступ в кіберпростір неможливо, та й не потрібно. Величезна кількість розвиваючої корисної інформації, літератури, музики і просто спілкування за інтересами, зв’язок з родичами і друзями – все це можна знайти в інтернеті. Достатньо пояснити правила поведінки, щоб забезпечити особисту безпеку дитини шкільного віку в інтернеті.

Основні правила при знайомстві зі Всесвітньою Павутиною

Дорослі повинні серйозно ставитися до захоплень своїх нащадків, адже легше попередити проблему, ніж боротися з її наслідками. Пояснити загальноприйняті правила безпеки і можливі ризики.

Для забезпечення безпеки дітей в інтернеті можна виділити 10 правил.

Чого уникати і на що звернути увагу:

 1. Особиста інформація. Сайти для забезпечення повного доступу пропонують пройти реєстрацію з введенням персональних даних. Неблагонадійні джерела можуть використовувати ці відомості в корисливих цілях;
 2. Шкідливі повідомлення. Слід обачно ставитися до листів з невідомого джерела. Повідомлення можуть містити шкідливі програми, інформацію образливого чи сексуального характеру;
 3. При виникненні відчуття незручності або тривоги при віртуальному діалозі, а також, якщо співрозмовник нав’язливо наполягає на перенесення відносин в реал, слід припинити спілкування і повідомити старшим;
 4. Віртуальне знайомство не повинно перерости в реальне. Якщо таке рішення прийнято, зустріч повинна відбутися в громадському місці і під контролем батьків;
 5. Ігнорувати запрошення в групи, де темою обговорення є питання релігії, сексу або неадекватної поведінки;
 6. Припиняти діалог з тими, хто негативно висловлюється про близьке коло спілкування дитини. Намагається налаштувати його проти членів родини, вчителів, друзів і т. д;
 7. При спілкуванні краще вибирати нік, який не дозволяє визначити стать і вік (не варто вказувати в якості віртуального псевдоніма рік свого народження);
 8. Ігнорувати непристойні повідомлення;
 9. Не передавати незнайомцям фото та відеоматеріали;
 10. І головне – пам’ятати, що співрозмовник не завжди той, ким хоче здаватися.

Дотримання цих простих 10 правил безпеки поведінки дітей в інтернеті мінімізує можливі ризики.

/Files/photogallery/1293/stend_bezpeka_d_tey_v_nternet-1-.jpg

Детальніше...

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.