/Files/photogallery/1320/a05812a6ea54f32db80b865f7cd66f25_L.jpg

Національна "гаряча лінія"з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного):

запобігання торгівлі людьми, запобігання насильству та захисту прав дітей

надання консультацій з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства й захисту прав дітей

надання психологічної допомоги потерпілим від торгівлі людьми та насильства

постійне ведення та оновлення бази даних для надання консультацій по проблемі торгівлі людьми

розробка та видання інформаційних та методичних матеріалів для консультантів телефонів довіри та „гарячих ліній”

організація та проведення тренінгів, круглих столів, семінарів, конференцій та інших заходів для консультантів телефонів довіри та „гарячих ліній”

надання консультацій по електронній пошті з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства.

Діє спеціальна інформаційна лінія із запобігання торгівлі людьми. Зателефонуй і дізнайся:

• про особисту безпеку при від’їзді за кордон;

• про правила реєстрації шлюбу з іноземцем;

• про правила укладання трудових контрактів;

• про проблеми, пов’язані з нелегальною міграцією;

• про українські й міжнародні організації, які надають допомогу потерпілим від торгівлі людьми;

• про роботу українських консульств за кордоном.

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами.

Корисні посилання

www.jom.int

www.mtvexit.org

www.usaid.gov

www.archcomix.com

Пам’ятай!

У ситуації з торгівлею людьми порушуються такі основні права і свободи людини:

право на життя, свободу та особисту недоторканість;
свобода від рабства (серед видів насилля – примусова праця без оплати чи боргова залежність);
право на свободу від катувань, жорстокого чи нелюдського поводження
свобода пересування та проживання;
право на працю, створення профспілок та приєднання до профспілок ;
право на достатній рівень життя;
право на відпочинок.
3 травня 2005 року Комітетом міністрів Ради Європи ухвалена Конвенція «Про боротьбу з торгівлею людьми», відкрита для підписання у Варшаві 16 травня 2005 року з нагоди Третього саміту голів держав та урядів Ради Європи. Цей документ є міжнародним договором про захист жертв торгівлі людьми та дотримання їхніх прав та переслідування осіб-торгівців. Конвенція застосовується до всіх форм торгівлі: національних, транснаціональних, пов’язаних або непов’язаних з організованою злочинністю.
Вона захищає всіх жертв – жінок, чоловіків і дітей від усіх форм експлуатації – сексуальної, примусової праці чи послуг та ін.
Декларація «Про боротьбу з торгівлею людьми», була оприлюднена та відкрита для підписання всіма містами і громадами Європи 31 травня 2006 року на сесії Конгресу місцевих та регіональних рад Європи. Вона є внеском Конгресу в кампанію боротьби Ради Європи з торгівлею людьми під гаслом «Людина – не для продажу!».
Ключові положення міжнародних правових актів знайшли відображення і в українському законодавстві. Прийнята й реалізується Державна цільова програма з протидії торгівлі людьми. Кримінальний Кодекс України містить статтю 149, в якій зазначено, що торгівля людьми – це продаж, інша платна передача людини, а також здійснення проти неї будь-якої незаконної угоди, пов’язаної із законним чи незаконним переміщенням за її згодою або без згоди через державний кордон для подальшого продажу чи іншої передачі іншій особі (особам) з метою сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, втягнення в злочинну діяльність, залучення в боргову кабалу, усиновлення (удочеріння) в комерційних цілях, використання в збройних конфліктах.

Мої елементарні правила безпеки:

Запам’ятай!

Мою адресу, номер телефону та імена батьків я знаю напам’ять.
2. Я завжди спілкуюсь зі своїми родичами.
3. Коли мені необхідно відлучитися, я повідомляю, куди йду і коли збираюсь повернутися. У випадку запізнення додому, я зателефоную батькам.
4. Якщо мені необхідно кудись піти, я піду не один/одна, а з товаришем/кою. В такому випадку ми зможемо допомогти один/одна одному/одній не потрапити в біду.
5. Я нікуди не йду з незнайомими людьми, не пристаю на їхні навіть привабливі пропозиції та нічого в них не беру.
6. Я ніколи не сідаю в автомобіль до незнайомих людей.
7. Я не дозволяю незнайомцям доторкатися до мене. Якщо ж хтось спробує доторкнутися до мене, я голосно і твердо скажу: ”Ні!” й покличу по допомогу.
8. Якщо зі мною трапиться щось недобре, я негайно розкажу тим людям, яким я довіряю, тим, хто піклується про мене і хоче, щоб я був/була в безпеці.
9. Якщо в мене виникнуть питання, я зателефоную на Національну „гарячу лінію” – 08005002250 або звернусь до Інтернет сайту –www.lastrada.kiev.ua.Я завжди буду дотримуватися цих правил. Я хочу бути щасливим/щасливою і здоровим/здоровою! Я на це заслуговую!

Пам’ятай!

Коли трапляється випадок порушення прав дитини, важливо пам’ятати, що провини потерпілої дитини в цій ситуації немає і що вона завжди може звернутись по допомогу в державні органи або громадські організації.

Мої правила безпечної поведінки в Інтернеті:

1. Я не надаватиму ніякої особистої інформації (ім’я, вік, адресу, номер телефону, номер школи, місце роботи батьків) без згоди батьків.
2. Якщо я отримаю інформацію, яка примусить мене почуватися некомфортно, я одразу розповім батькам або вчителю про це. Мої батьки знають усіх, з ким я спілкуюсь в Інтернет мережі.
3. Я ніколи не погоджусь зустрітися з тим, з ким я познайомився/познайомилась в Інтернеті, без попередньої згоди батьків. Якщо я буду зустрічатися, то це буде людне місце, і я запрошу кого-небудь з батьків чи добре знайомих людей.
4. Я ніколи не вишлю свої фото людині, з якою я познайомився/познайомилась через Інтернет, не порадившись з батьками.
5. Я не буду відповідати на листи чи прохання, які викликають почуття дискомфорту або сорому
6. Ми встановимо з батьками правила роботи в Інтернеті:
час моєї роботи в Інтернеті;
області відвідування Інтернету (сайти, блоги).

/Files/photogallery/1320/10983533_962573560433453_3489293650310857424_o.png

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.